Počet zobrazených článkov: 15 (z celkom 127 nájdených)
Popis sběrnice Denet a její komunikační protokol.
Postavil jsem ovladač lokomotiv na sběrnici Denet a Loconet a nazval Hugo4, protože je to už čtvrtá verze, kterou jsem postavil. Dokonce jsem uvažoval o přejmenování, protože je natolik jiný, ze by si to zasloužil. Hugo je určen na setkání železničních modulových modelářů, kde se využívá větší počet ovladačů a boostru. Dá se využít i na domácím kolejišti, ale protože podporuje jen jednu loko, musí jich být více, aby to mělo smysl. Ale Hugo je natolik laciný, že se oplatí ho koupit a využívat i doma.
Ak máte verziu MINIBOxu bez vnútorného ACK (asi áno, lebo verzia ALL-IN-ONE sa ešte len testuje) - máte asi podobnú skúsenosť ako ja. Hlavne keď sa testuje nastavenie mašín, je nutné neustále cvičiť s konektormi - čo nie je veľmi pohodlné. Preto som riešil "bypass"...
Pre napájanie MiniBox-u odporúčame aj použitie konkrétneho spínaného zdroja. Problémom použitia takéhoto zdroja je celkový pokles napájacieho napätia silovej časti v MiniBox-e spôsobeného dvoma súčiastkami. Tento pokles nie je kritický, ale spôsobuje, že napr. pri nastavovaniach (kedy je použitie MiniBox-u priamo bez boostra najpravdepodobnejšie) nie je lokomotíva napájaná dostatočným napätím a nastavenia nezodpovedajú predstavám po položení lokomotívy na koľajisko, ktoré sa napája cez booster.
Nedávno proběhl návrh a mala diskuze na novy ovladač. Zkusím sepsat svůj názor a podstatu věci na to, aby se mohlo vůbec začít. Jedna se o úplně novy přístup, proto by bylo dobré, si práci rozdělit.
Súčasný FRED je low-cost ovládač na Loconet zbernicu. Bol vyvinutý v r. 1998, teda už je to dosť „dávno“. Spoliehal sa na vtedajšiu súčiastkovú základňu - vtedy najmodernejší jednočip PIC 16F84. Doba ale pokročila a bolo by žiadúce vytvoriť niečo čo bude môcť byť alternatíva k Fredovi a pritom to bude jednoduchšie na stavbu, lacnejšie a bude mať lepšie funkcie. V Nemecku síce už rok existuje nová verzia "FREDi", ale údajne sú s ním problémy a jeho zverejnenie sa stále odďaluje. Je postavený na čipe Atmel.
Konečně jsem dostal součástky na stavbu Miniboxu. Ještě ten večer jsem Minibox poskládal a oživil. Naběhlo RUN a pomlčka. Řekl jsem si Huráááá , mám to za sebou. To jsem si ale dal, bohové se usmáli nad mojí drzostí a jaksepatří ji potrestali.
Aktualizácia 31.8.2006 - konečne máme manuál
Jednoduchá LocoNet® DCC centrála z Nórska. Autorom je Pål A Olsen a jeho projekt centrály MiniBOX-u je na tejto stránke. Centrála je navrhnutá špeciálne pre majiteľov ovládača FRED, ktorý si radi čo to zbastlia vlastnými rukami. Použitie centrály je prioritne zamerané na domáce použitie.