Railnet

Jazdili sme pre (v) Siemens

Akcie | Redakcia, 14. 10. 2007 (10724 zhliadnutí)
Dva týždne po akcii v Hôrkach sme sa predstavili verejnosti znovu, ale tentokrát v Bratislave. Na tejto akci sa mohli návštevníci okrem prizerania aj aktívne zapojiť prácou v modelárskych tvorivých dielňach.

V piatok 12.10.2007 sme o piatej poobede začali stavať podľa Jožovho návrhu layout. Po odprataní vybavenia prezentačnej miestnosti, nanosení modulov a ich príslušenstva sme sa unavení po šiestich hodinách práce rozišli domov.
Ráno o ôsmej nasledovalo pripojenie DCC centrály k v noci premeranému rozvodu a po prečistení koľají sa rozbehli pokusné lokomotívne vlaky. Času a personálu bolo zúfalo málo, lebo už o 9:00 začínala prichádzať verejnosť. Či už „blízka“ vo forme zamestnancov firmy Siemens a ich rodinných príslušníkov, alebo tá „vzdialenejšia“ vo firme Siemens nezainteresovaná verejnosť.
Ráno bolo pomerne chladné a daždivé počasie a tak cca medzi 10:00 – 11:00 miestnosti praskali vo švíkoch. Rodičia s deťmi postávali popri stoloch a podokenných parapetoch, lebo za stolom bolo prehusto a každý sa snažil nájsť si pár centimetrov štvorcových voľnej plochy, aby mohol modelárčiť. Takto veľmi návštevníkov zaujali tvorivé modelárske dielne.

siemens
Samozrejme, že sa po koľajisku popreháňala aj lokomotíva od Siemens...

Na modulovom koľajisku medzitým frčali vlaky a pre potechu sa v Bani Jana neustále robil veľký, nikdy nekončiaci posun. Stanice ovládali dospelí členovia klubu a rušňovodičov robili pod dohľadom naši detský členovia. Ak to situácia aspoň trošku dovoľovala, k riadeniu sa mohla dostať aspoň na chvíľu aj verejnosť. Popri tomto kolotoči sa museli všetci venovať aj vysvetľovaniu, kto, čo, ako, prečo...

výpravkyňa
Čiapka výpravcu bola veľkým lákadlom nielen pre malé deti...

Po dvanástej sa vonku vyčasilo, vyšlo slnko a aj verejnosť (ako aj my) dostala hlad a tak sa trošku rady preriedili. V tom čase prišla na návštevu televízia TA3, ktorá u nás urobila krátky záznam, ktorý bol odvysielaný po obede niekoľkokrát v časti bez komentára.

záznam si môžete pozrieť tu: TA3 - vystava modulovej zeleznice a vlacikovV tom čase sa už počet návštev nezvyšoval, ale pomaličky ubúdal a do 18:00 ostali iba tí najväčší obdivovatelia. Niektorí rodičia od údivu krútili hlavou, akých netušených mladých modelárov majú doma a divili sa, že ich nevedia z firmy Siemens vytiahnuť.

Obrazovú reportáž z účasti verejnosti si môžete pozrieť v galérii

Po odídení posledných návštevníkov sme priestory upratali a všetci sme si radi išli domov oddýchnuť, lebo v nedeľu do obeda sme mali na pláne jazdenie bez účasti verejnosti.

Táto akcia nám ukázala, že dva týždne od jednej akcie po druhú je veľmi málo a tento čas nestačí bez veľkého vypätia síl na regeneráciu modulov a personálu. Zároveň sme ale boli radi, že sme si mohli vyskúšať veľmi rýchlo prvky, ktoré na predchádzajúcej akcii robili problémy ( prestavníky,centrály a ovládače). Okrem toho sme si vyskúšali ( a s veľkým úspechom) vylepšené technologické postupy, ktoré používame v tvorivých dielňach. Vďaka Petrovi máme novo nakreslené veľmi pekné hviezdice na výrobu ihličnatých stromčekov ( v časti Download sú vymenené za pôvodné – hviezdice.pdf ). Super narezané podložky z polystyrénu od Gábora sa mohli iba pochváliť a všetci žasli, ktorá firma nám ich narezala strojne. A Jozefov návrh tlače hviezdic na zelený papier a ich namáčanie iba do disperzného lepidla sa tiež veľmi osvedčilo (nemali sme ani jeden prípad farbou zašpineného dieťaťa...).

Takže vďaka všetkým zúčastneným sa akcia veľmi podarila a my ( a ak prídete medzi nás, tak aj Vy) sa môžeme tešiť o mesiac na akciu ďalšiu...

Súvisiace články:
Kokava - propozície modulového stretnutia 07. - 11. novembra 2007
[Akt. známka: 0,29 / Počet hlasov: 7] -      + 

Pridať nový komentár

s499.0100 17.10.2007 17:46:31

skoda

skoda len ze ten herkules jazdil iba hodinku-dve

Reagovať

vraťo 17.10.2007 18:48:54

herkules

pôvodne sme ho chceli na predvádzaní zodrať, ale bol veľmi citlivý na niektoré technické problémy layoutu a vykazoval neštandartné a neidentifikovateľné správanie. často zostával stáť napriek dobrému kontaktu s koľajnicami, neprepínal osvetlenie a podobné záležitosti. a môj názor je, že zamračená v čele poschodovej súpravy vyzerá krajšie. je to môj názor, nikomu ho nevnucujem.

Reagovať

Pridať nový komentár