Railnet

Komentáre

k článku: Návestidlá na modulovke - prečo šachty

zo dňa 29.01.2010, autor článku: Daniel Martanovič

jk 30.01.2010 21:40:33

šachty mtb

v súčasnosti vyrába parádne sevetelné náveste ažd mtb (v.b.) včetne šachty, dekodéra scom (tri drôty pre 5 i viac svetelnú návest). scom je v cene náveste aj so šachtou. na ovládanie je dekodér nd4 (jeden pre 4 náveste). nd4v je kombinovaný (4 náveste + 4 výhybky) a robí aj vlakové cesty. svetlá pomaly zhasínajú a začínajú sa vč. blikania bielej. nd4 ide nastaviť pre náveste čsd, čd, žsr. cena náveste so šachtou a scom - 12 €.

Reagovať

zdeno 31.01.2010 20:01:15

hlavni duvod sachty pro navestidla je neposkozeni pri doprave. nevidim smysl sachty, pokud jsou tam stromy vyssi jako navestidlo. jedine snad opravy jsou mene narocne a vymena pokazeneho za nove, na setkani, je bleskova. --- ja to delam tak, ze tam mam konektor, do ktereho zasunu primo navestidlo.

Reagovať

mc 01.02.2010 21:03:09

hlavním důvodem vzniku šachty je použití na běžný modul, kde může být a nemusí být návěstidlo, na návěstidlový modul mi to připadá jak nošení dříví do lesa, tam je varianta dám modul nedám modul :-)

Reagovať

dano 02.02.2010 13:05:42

ahojte, je iste, ze na malom modulceku by mohlo byt navestidlo namontovane priamo. na modulovke nejde len o modularitu, ale aj o to, ako to zbalim do auta. a tam mi navestidlo bude trosku prekazat, lebo sa mi "nafukuje" priestor medzi modulmi. ak urobim navestidla vyberacie, mozem prepravnu vzdialenost znizit na minimum a este sa nemusim bat, ze ich ulomim. a v principe je jedno asi aky system na upevnenie si zvolim (ano, pan bana alias mtbbus robi pekne a skvele veci, par ich vlastnim). osobne vidim v tejto casti problematiky modulovky "uniformitu" vhodnu v tom, ze "sa" to da vyrobit vo velkom a teda lacnejsie. podla mna si mysliet, ze na kazdom module bude sachta je utopia. danom

Reagovať

prizrak 07.02.2010 18:50:06

zaujimalo by ma co stoji tato sranda, podla mna to je dobra vec, hlavne ak by sme chceli zaviest nejaku jednotnost, univerzalnost, ci mozno kompatibilitu. kolko stoji ta sachta aj s tym vkladanym dielom?

Reagovať

Zobraziť článok Návestidlá na modulovke - prečo šachty