Railnet

Modelárska výstava ModellMesse 2006.

Akcie | Jozef Kiss, 22. 11. 2006 (7809 zhliadnutí)

Čas tak rýchlo uteká, že už som skoro zabudol, že bol nejaký veľtrh vo Viedni....

Ako prvé nás priviedlo do úžasu modulové koľajisko vo veľkosti Z. Neuveriteľné svojim rozsahom, aj keď rozmery boli únosné a neuveriteľné množstvom detailov. Prvýkrát som videl koľajisko Z kede mi nevadila neproporčnosť detailov. Väčšinou pri týcho mierkach sú niektoré detaily „hrubé“ a kričia. (napr. aj koľajnice). Hlavnou témou bola dvojkoľajná trať, dominantou „obrovské“ depo (rotunda). Ale veľmi pekne sa vynímala aj časť lokálky (foto nevyšlo)

http://gallery.railnet.sk/MMW2006/Zet/

Ďalšia pozoruhodnosť výstavy bolo veľké modulové koľajisko v H0. Bolo v samostatnej hale, ktoré bola rozdelená medzi auto modelárov a modulovú železnicu. Možno naschvál, ale svetelné pomery v hale boli úplne mizerné – ale vyniklo osvetlenie modelov. Bez blesku sa prakticky nedalo fotiť, a „bleskové“ foto sú aké sú...:-). Hlavný motív – opäť dvojkoľajná trať s niekoľkými odbočkami a kus úzkorozchodnej trate (H0e). Zaujímavé bolo depo – rotunda H0e. „Mínusom“ tohto koľajiska bolo analógové ovládanie. Vlak vypustený na trať išiel nikým neovládaný až po ďalšiu stanicu, kde si prevzala obsluha stanice.

http://gallery.railnet.sk/MMW2006/H0/

Absolútne najkrajšie koľajisko bolo modulové koľajisko H0e klubu z Grazu. Bolo plne elektrifikované, troleje boli absolútne precízne, precízne napnuté, detaily dovedené do úplnej dokonalosti. Schválne nájdite rozdiel medzi obrázkami 4628 a 4629 *.

http://gallery.railnet.sk/MMW2006/H0e/

Aj ostatné rozchody boli zastúpené, našlo sa modulové koľajisko veľkosti 0 (nula), aj 1.

http://gallery.railnet.sk/MMW2006/Ine/

V rôznom sú „chuťovky“: mestečko z perníka, na zábere je asi iba jedna tretina, vnútorná výbava stavadla veľkosti H0, poloprofesionálna CNC 2,5D fréza, stavebnicový univerzálny obrábací stroj Unimat, tentoraz už riadený počítačom, pre tých čo majú problém na moduloch či výška 1m alebo 1,3m – helix na koľajisku N. Funkčné parné stroje veľkosti 1. Kabeláž v module – budúci model úzkokoľajky H0e.

http://gallery.railnet.sk/MMW2006/Rozne/

[Akt. známka: 0,25 / Počet hlasov: 4] -      + 

Pridať nový komentár

jezko 24.11.2006 12:48:23

dobre

perfektne foto. rozdiel medzi obrazkami som nasiel, zaukimave by bolo, ci to je aj funkcne, alebo len tak na efekt. co mi ale napadlo hned pri precitani h0e a elektrifikacia ... ako maju riesene trolejove vedenie na rozhraniach modulov? bohuzial som to ani na jednej fotke nenasiel. alebo je aj taka fotecka?

Reagovať

igi 24.11.2006 21:03:14

jednoducho nádhera!

Reagovať

jki 26.11.2006 23:09:55

troleje na rozhraní boli jednoducho zletované. ale tak čisto, že to bolo sotva badateľné. ak na to majú nejaký šikovný prípravok, nemusí to dlho trvať....

Reagovať

Pridať nový komentár