Railnet

Vianočné jazdenie s 5P

Akcie | Jozef Kiss, 01. 01. 2008 (4153 zhliadnutí)

Priatelia z Ostravy nás pozvali na malé koncoročné stretnutie. Bola to pekná bodka za uplynulým rokom... Komu sa nechce čítať (po silvestri to ide ťažšie :-) tu sú obrázky: http://picasaweb.google.com/jkiss56/VianoNJazdenieOstramo

 

Toto jazdenie malo naozaj 5P:

Bolo to Pohodlné :-) prišli sme, čakal nás postavený layout, pripravený grafikon, ba aj hnacie vozidlá a vozový park stáli na svojich miestach, stačilo vziať ovládač do ruky, a počkať na "svoj čas". (samozrejme, že si to niekto musel odmakať :-) tým patrí moje poďakovanie)

Bolo to Pekné: celý layout bol zazelenaný, prakticky neexistovali "holé" miesta (samozrejme okrem "skryťáku". Moduly na seba ukážkovo nadväzovali, ja som nenašiel jediné miesto, kde by to nepasovalo.

Bolo to Pojazdné: Všetko jazdilo excelentne dobre. Ako DCC centrála slúžil starý dobrý Minobox, a hoci jeho kapacita je len 8 súčasne sa pohybujúcich mašín, v prevádzke bolo aj dvakrát toľko strojov - stačilo trocha disciplíny: vyťahúúúj...:-) (po odjazdení Freda vytiahnuť...). Rovnako aj koľajový zvršok bol dobrom stave, žiadne vykoľajovania či "pomáhanie" rukou. (Samozrejme sem tam bola výnimka, ale ak na mašinu siahnete 2x za celé stretnutie, to sa ani neráta...:-)

Bolo to Poučné: aj napriek tomu, že layout bol "malý", (alebo práve preto?) jazdili sme s vozovými kartami, všetky vozy mali karty, nákladové listy boli pestré, a všetko "fungovalo".

Bolo to Pokojné: žiaden zhon, "naháňanie grafikonu"... mali sme aj spoločný obed, trval vyše 2 hodiny, no a čo? Dobre sme si pokecali :-). Napriek tomu sa odjazdil 2 celé grafikony a modelárske duše boli plne uspokojené.

Ďakujem modelárom z Ostrama a prajem im veľa modelo-kilometrov na pekných moduloch, na dobrých stretnutiach, veľa pekných modelov a chuti do ďalšej činnosti.

A čitateľom Railnetu:
PF' 2008

PS:
ak sa vám zdá fotky sú "čudné", tak máte pravdu...konečne som spojazdnil prototyp "kruhového reflektoru", je z vysoko svietivých LED a nasadzuje sa na objektív foťáku. Ukázalo sa, že to má perspektívu, ale ešte je čo dolaďovať. Vynikajúce to je makro fotky, kde je blesk nepoužiteľný. Dobre sa s tým fotia "skryté" detaily (pod mostom, vnútro krytého nástupišťa...). Na väčšie vzdialenosti robí problém príliš úzky lúč, ktorý vytvára v strede ten "svetlý fľak". (Alebo že by to bol umelecký zámer :-)

 

[Akt. známka: 0,33 / Počet hlasov: 6] -      + 

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Pridať nový komentár