Railnet

Výstava modelov

Akcie | Jozef Kiss, 12. 12. 2003 (7412 zhliadnutí)

Takto to dopadne, keď sa fanúšik TT zájde na výstavu v zahraničí a má foťák odo mňa (H0). Na väčšine fotiek sú moduly v Z :-)
Kliknite sem

A toto už píšem ja (DanoM) ....


Story about my visit alebo ako som sa tam dostal a čo som videl.


Na výstavu modelov v Mníchove som sa dostal viac ako náhodou. V decembri 2003 sa konala v Mníchove konferencia, na ktorú som išiel ako náhradník. A náhodou konferencia končila keď začínala výstava modelov na Mníchovskom výstavisku. Tak som tam zašiel .....

Metrom to bolo 7 zástavok, stálo ma to 3 EUR. Keď som vystúpil na zástavke >Mníchov – Výstavisko< bola všade hmla, všade bolo počuť rôznych montérov, všade zátarasy, bagre a kopy piesku. Po chvíli blúdenia som prišiel do vstupnej haly výstaviska. Ono to ani tak nebola hala ako letiskový hangár pre vzducholoď Hindenburg. Po stranách boli samé okienka asi 40. Milá slečna mi z okienka vysvetlila, že skutočne musím zaplatiť celých 10 EUR za všetko čo je ďalej (lebo v tom čase tam neboli len vláčiky ale aj „pridružené“ výstavy či trhy – od hrncov, až po domy). Tak som zaplatil a čakal pri turniketoch ako do bývalého Pražského metra. O 10,00 to vo všetkých zachrapčalo, zmenila sa ich farba z červenej na zelenú a začal boj, kto z koho a kto skôr. Mal som dobrú pole position a prešiel som ako jeden z prvých. Nasledovali závody v rýchlej chôdzi, kto bude skôr vo svojom pavilóne. Môj (vláčikový) bol až piaty v poradí. Keď som tam prišiel neveril som vlastným očiam. Výstava vo Viedni je len slabý odvar. Hneď pri vstupe som si povedal, že tento foták vyfotím hneď – ale na požičaného koňa nekritizuj a foť. Tak som fotil, vymazával, fotil, vymazával a fotil až zostalo čo mate tu na Webe.

Asi to chce nejaký komentár.
 

 1. Prvých päť (5) obrázkov je HOe koľajisko, kde fotiaci a pozerajúci divák musel stáť na stolčeku, lebo všetko bolo v strmom kopci.
 2. Most je z firemnej ukážky stavby krajiny fy. KIBRI
 3. To zbúranisko je tiež HO koľajisko. Alebo skôr kruh.
 4. Potom to sú moduly HO. Čo ma zaujalo, bola doprava. Všetko nákladná a osobná preprava mala vždy len jedno nástupište mimo hlavnej stanice.
 5. A “Z”-tko to je ten oblúkový most cez roklinu, dole s traktorom a kravkou. Samozrejme aj to za tým – tá procesia – to som jednoducho nevedel odolať. :))
 6. Lokomotívy vo výhrevni sú LGB. Verili by ste?
 7. Koľajisko Marklin – strašne prepchaté – aspoň tú paru odfoť !!!
 8. Áno, áno. Toto je TT. Známa to stavba Payerbach z mojich mladých totalitných čias.
 9. Potom tu je nejaká HO – moduly, moduly, moduly. Čo ma zaujalo, boli kajakári na perejách. Cool, to chcem niekedy vedieť ako na to.
 10. Po kajakároch tu je opäť “Z”.
 11. Opozícia “Z” – vyzerá to na II.
 12. TT – to je moje.
 13. 4xZ a 6x HO.

KONIEC už nemám kam fotiť . Škoda, na výstave bolo skutočne veľa kuriozít. Od profi prevedenia až po to, že by vám veľký TESCO sáčok nestačil na zvratky. Koľaje poletované, stúpanie aspoň 80%, všade ufóni a podobná háveď. Najzaujímavejšie na to bolo, že to bolo na ploche, ktorú som ani nevedel obísť a musel som si ju s hnusom pozrieť. Aspoň viem, čo nechcem.

No koľko ste napočítali Z, TT, HO ?? Ďakujem týmto Jozefovi za požičanie fotoaparátu.

S pozdravom

Váš

DanoM

[Akt. známka: 0,20 / Počet hlasov: 5] -      + 

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Pridať nový komentár