Railnet

Koniec Fulgurexov v Čechách?

Moduly | Jozef Kiss, 01. 07. 2004 (8517 zhliadnutí)

V poslednej dobe som niekoľkokrát počul sťažnosti na zhoršujúcu sa kvalitu motorických prestavníkov Fulgurex.

Moja osobná skúsenosť z prvej objednávky prevyšovala všetky najhoršie očakávania. To že od objednávky po dodávku uplynulo 5 mesiacov, to by sa ešte dalo preniesť cez srdce. Ale to čo vypadlo z škatuľky to je silná káva. Všetko začalo tým, že jeden prestavník mi vypadol z ruky a z výšky asi 0,5m padol na stôl. Motorček vyskočil z miesta, inak na prvý pohľad nič vážne. Keď som motorček naprával začal som mať zlý pocit, že niečo nie je v poriadku. Motor na svoje miesto nezacvakol, ale akosi nasilu dosadol. Pripojil som napätie, prestavník sa rozbehol. Zvuk bol divný, ale Fulgurexy nikdy nepatrili k tichým zariadeniam. Podrobná prehliadka prevodu však priniesla šokujúce zistenie.

Modul šneku je 0,5 a modul kolesa 0,4!. To si nevymýšľam, to je naozaj tak. Takto vyzerá prestavník staršieho dáta výroby. Je evidentné, že šnek má jemnejšie stúpanie.

Ďalšia prehliadka ukázala, že ani plastové výlisky už nie sú tie pôvodné. Výlisky sú z tenšieho a mäkšiho plastu, ovľa menej presné. Pohyblivá kulisa má vôľu asi 1mm. Na týchto obrázkoch je vidieť že posuvná kulisa na nových prestavníkoch ide úplne mimo kontaktov

 

Takto je to na strašom prestavníku:

(Žiaľ nemám doma riadny foťák a tak fotky sú dosť mizerné) V zápale boja som vymenil šnek za taký so správnym modulom. Aj tak som nezvíťazil. Tu vidieť aká je vôľa medzi príchytkymi a motorom. Motor sa podvihne a šnek vypadne zo záberu.


Takže celá táto krabica je plná precíznych švajčiarskych zmätkov MADE IN CHINA.

 

A čo ďalej?

[Akt. známka: 0,11 / Počet hlasov: 9] -      + 

Pridať nový komentár

jk 02.07.2004 07:21:26

šťastie v nešťastí

podla obrazkov je to teda echt smetie s akym som sa nestretol ani pri vymetani ozubených kolies z hračiek za socíku .... čo s tým - repasovať. motory uchytiť medenými pásikmi a pozháňať buď nové šneky alebo šnekové kolá (asi ľahšie). ani motor nevyzerá na extra zázrak. na druhej strane máť kopec polotovarov na stavbu prestavníkov .... jk

Reagovať

Pridať nový komentár