Railnet

3. stretnutie modulov v Bojniciach

Akcie | Jozef Kiss, 26. 04. 2006 (7936 zhliadnutí)

Tohtoročné stretnutie modulov v Bojniciach by sa dalo charakterizovať jedným slovom "explózia". Kým v minulom roku sme v H0 sotva postavili zmysluplnú trať (boli dve koncové stanice, dve medziľahlé stanice, z toho jedna úvraťová), v tomto roku boli na stretnutí 3 skryté stanice a 5 staníc na trati. V TT sme v minulom roku mali jedinú kostru modulu na ukážku, v tomto roku sa jazdilo medzi dvoma koncovými stanicami a medzi nimi bol riadne dlhý kus trate. A to sa ešte nezúčastnili všetci Košičania, ktorí mali zrovna akciu "prebúdzanie Katky".

Čo sa týka digitálneho ovládania - ta to tentoraz nebolo témou, proste všetko chodilo ako malo a nikto už neriešil žiadne problémy. V TT sekcii sa síce pokúsili o "vlastnú cestu" (ovládače Roco mouse), ale veľmi rýchlo pochopili situáciu a zvyšok stretnutia odjazdili s amatérskou centrálou Minibox a ovládačmi Fred systému Digitrax (Loconet). Sekcia H0 jazdila na amatérsku počítačom riadenú centrálu a ovládačmi Hugo, ktoré sú domácou obdobou Fred-a.

Prevádzka

V každej stanici už bol zavedený telefón, vlaky sa odovzdávali a príjmali "slušným spôsobom" a nie voľným pokrikovaním :-). Rovnako boli funkčné aj hodiny s modelovým časom a teda bolo možné jazdiť podľa grafikonu.

Vozový park

Z nejakých záhadných dôvodov toto bola slabina stretnutia. Asi z dôvodu rýchleho nárastu rozsahu koľajiska sa mi zdalo že trate a stanice boli akosi "prázdne". Pri fotení trate od začiatku do konca som stretol dva vlaky v pohybe, čo na daný rozsah layoutu je trochu málo. Ale nedá sa hneď všetko naraz.

Kvalita, detaily

Obrovský pokrok oproti minulému roku. Taká stanička Nitrianske Pravno - prepracované detaily, kompletne funkčná, citlivá patina... Niektoré moduly boli dokonca prihlásené do súťaže a myslím si, že sa nemali za čo hanbiť.

Ľudia, prostredie

Priestory stretnutia sú skoro ideálne, je miesto pre návštevníkov a je k dispozícii aj zázemie pre účastníkov. Súčasťou stretnutia boli aj Majstrovstvá Slovenska v železničnom modelárstve. O samotnej súťaži sa dočítate neskôr (dúfam). Veľmi vítaným spestrením bola účasť niektorých predajcov modelov v predsálí. Poďakovanie patrí aj firme ELSIKOR za živú reklamu vonku na chodníku (jazdila tam záhradná železnička)

Pocit

Veľmi dobrý. Konečne sa zdá, že železničnému modelárstvu a hlavne modulom na Slovensku sa začína dariť. Plány sú veľké, dovidenia do roka a do dňa :-)

Foto:

[Akt. známka: 0,14 / Počet hlasov: 7] -      + 

Pridať nový komentár

zdeno 26.04.2006 08:51:20

zle nazvane stanice

celkem dobre, ale jsou zle nazvane stanice jde to takhle prievidza, strecno,nitrianske pravno,kamence, raztocno, pravenec,chrenovec, kosice(robertovo), bojnice. odbocka z kamencu je do vapenky. ahojz

Reagovať

jki 26.04.2006 13:07:10

opravené, riadil som sa podľa zverejneného plánu layout :-(

Reagovať

Pridať nový komentár