Railnet

Námet na model - Hradlo Turček

Stanice | Daniel Martanovič, 23. 08. 2008 (57829 zhliadnutí)
Toto leto bolo z môjho pohľadu úspešné čo do foto úlovkov vhodných ako námet pre model. S jedným sa chcem s Vami podeliť hneď teraz. T.j. ako inak píšem aktuálne z oblasti stredného Slovenka neďaleko trate Kremnica - Turčianske Teplice. Námet, ktorý má upútal je v dedine Turček medzi stanicami Kremnické Bane a Horná Štubňa. Ide o staré hradlo pred zastávkou Turček.

Skutočnosť

Obytný domček - od dediny k trati

Obytný domček - smerom po trati

Obytný domček - od trate do dediny

Hradlo od trate

Hradlo fotené smerom k trati

hmm... no comment.

HR.1.

Nechránený prejazd - detail uloženia drevenej výplne

smer žst. Kremnické Bane

smer zastávka Turček a žst. Horná Štubňa

Model

Ako inak model si trochu prikrášlim, lebo k stanici Tomášov potrebujem vjazdové návestidlá. Tak jeden z návestných "žolíkov" vybavím aj strážnym domčekom s prejazdom. Asi takto:


Už sa teším ako sa pustím do práce.

Váš

DanoM
[Akt. známka: 0,43 / Počet hlasov: 7] -      + 

Pridať nový komentár

tibor 24.08.2008 19:50:08

ahojte,pre úplnosť dodávam,že toto hradlo nieslo názov kremnisko.ako námet na modul je to skvelý typ.len by som tam pridal ešte oddielové návestidlo s opačnej strany. efektné by bolo urobiť aj zastávku turček aj s prekladiskom na úzkokoľajnú železničku.všetko to tam ešte bolo v 50-tych rokoch minulého storočia.

Reagovať

martin 13.09.2008 18:17:48

hradlo

len pre úplnú presnosť: kremenisko

Reagovať

jana kovalčíková 14.09.2010 10:00:13

namet na clanok

dobry den, vsimla som si, ze ste isty cas, mozno este stale, pracujete na železničiarskom modely železničnej zastavky v turceku. zaujimalo by ma, ci ste ju uz vytvoril, ci mate modely aj inych zastavok v turci. ak by ste mali zaujem, rada by som s avmi urobila rozhovor do nasich novin my turcianske noviny, ktore vychadzaju v martine, turč. tepliciach a okoli. v pripade zaujmu ma kontaktujte na mojej mailovej adrese, alebo na telefonnom cisle 0915 912 850. dakujem kovalcikova

Reagovať

MartinOstruszka 09.10.2012 10:23:35

Hradlo

Připomínám, že na téma tohoto hradla je zde i vystřihovánka zmíněného hradla Kremenisko:
http://www.railnet.sk/view.php?cisloclanku=2008020010

V dnešní době není problém si nechat podle ní vyrobit i variantu stavebnice řezané laserem z různých materiálů (karton, papír, fólie, dýha, balsa...)

Reagovať

Pridať nový komentár