Railnet

Rokytnice v Orlických Horách 2010

Čo bolo | Gabriel Meszároš, 26. 05. 2010 (7844 zhliadnutí)

Alebo aj medzinárodné modulové stretnutie organizované TT sekciou českého klubu Zababov. Malo dve prvenstvá. Jednak bolo doteraz najväčším stretnutím modulov TT v Čechách, dovolím si tvrdiť, že aj v strednej Európe. Druhým prvenstvom bol KOPEC – k nemu sa ešte dostaneme.

 

Rokytnice v Orlických Horách, malebné to mestečko neďaleko poľských hraníc nás vrele privítala a boli sme naozaj radi. Pekná koncová lokálková stanička, výhrevňa ako múzeum a základná škola s výbornou telocvičňou, zabrali sme ju celú. .

Layout v hale 1000m2 :

Stretnutie sa nieslo v klasikom duchu, t.j. prídeme, zložíme všetko dokopy, tento krát za deň a pol, jazdíme, kecáme pri tom a v nedeľu poobede za 2-3 hodinky zbalíme a rozídeme sa domov. Takže vás už nebudem napínať a poďme na občas komentované fotky.


Tak to je on – kopec. Teda jeho časť, ešte nie je zostavený celý.


Skladáme, skladáme a skladáme ...


Hotovo, ideme jazdiť.


Kopec je už kompletný, pred ním je pripojený Tomášov, druhá strana zatiaľ nepripojená. Kopec v modulovke je raritkou. Tento robí výškový rozdiel 30 cm. Je daný výškou temena koľaje používanej v Zababov-e, 130cm a používanej na Slovensku, 100 cm. Obe výšky majú svoje opodstatnenie a jeho použitie výrazne spestrilo grafikon jázd. Celková dĺžka cca 16 metrov, stúpanie 24 promile.


Ešte rozostavaný prístrešok píly v nemeckej časti LayOut-u.

 

 

 
Jeden pohľad cez tunel a môžem vyraziť na cestu .

 
Je naozaj vidieť, že používané technológie sa neskutočne zdokonaľujú. Úroveň detailu bola na viacerých moduloch veľmi vysoká.

 

 
V krátkych chvíľach bez jázd bolo možné odskúšať kopec aj v prípadných havarijných situáciách. Však aj v reále sa stalo, že nejaké "neposlušné" vagóny občas možno aj ušli . Tu sa naše detské dušičky naozaj vyhrali. 

 
Bai vyrobená Martinom Procházkom, proste nádhera.

 
Celá súprava, až na ten prvý.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďalšie krásne stretnutie máme týmto za sebou a ja sa už teším na to ďalšie.

Autori fotografií v článku: Gabriel Mészároš a Peter Fábry.

Ďalšie fotografie (foto Daniel Martanovič)

[Akt. známka: 0,22 / Počet hlasov: 9] -      + 

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Pridať nový komentár