Railnet

Detekcia obsadenosti koľajových obvodov - dvojkolia

DCC | Boris , 25.01.2018 (2265 zhliadnutí)

Ak potrebujeme detekovať vozidlo na nejakom traťovom úseku, je potrebné vybaviť tento elektronickým detektorom a samotné vozidlo ak sa nejedná o hnacie vozidlo aj nejakou potrebnou umelou záťažou.
 

 

 

Hodiny do stanice

DCC | Zdeno Janeček, 09.01.2018 (1576 zhliadnutí)

Jednou mi padnul pohled na Oto s displejem a napadlo mne, že tento ovladač má zabudované hodiny a má neskutečně nízkou spotřebu mezi 3- 4mA. Tak jsem zkusil vyrobit extremně jednoduché hodiny na Loconet, kde bude připojená 2 x AAA baterie a po načtení času se odpojí od Loconetu a hodiny se můžou položit kdekoliv.

Variabilný modul Hradná odbočka

Moduly | Peter Harmady, 30.11.2017 (1877 zhliadnutí)

V RailnetBA klube máme len dva odbočné moduly, stanicu Tomášov a odbočku Obora, preto si na viacnásobné vetvenie pri prevádzkových stretnutiach v Bernolákove vypomáhame hosťujúcimi stanicami (napr. Nové Mesto, Muráň, Svor). Vraťo síce tiež má odbočku, ale tá je vyhradená pre odbočenie do jeho Cementárne. Plány na moju Hradnú odbočku som začal kresliť už niekoľko rokov dozadu, ale až tento rok som sa do nej pustil a premiéru mala na tohtoročnom Bernolákove.

Digitalizácia T334.0 jednoducho a profesionálne

Digitalizácia LOKO | Daniel Martanovič, 26.11.2017 (2913 zhliadnutí)

Moja flotila Rosničiek sa mi rozrástla na 3 kusy, ale stále som hľadal možnosť ako túto krásnu, ale neposlušnú mašinku zdigitalizovať tak, aby mašinka mala aj osvetlenie. Možností ako to urobiť som videl za tých desať rokov niekoľko, ale stále to bolo v rovine modelárskej, ale do samodomo sa mi nechcelo. Až som natrafil na dekóder, ktorý zhodou okolností vytvoril a vyrába (čo bolo pre mňa šokujúce) skoro kolega, lebo robí vo firme, ktorej dodávam svoje služby. 

Bernolákovo október 2017 - stretnutie TT modulákov

Čo bolo | Daniel Martanovič, 13.11.2017 (1979 zhliadnutí)

A opäť to všetko skončilo. Opäť sme sa pekne pohrali. Áno, už 5. ročník (celkovo už 7. stretnutie) prevádzkového stretnutia modulového koľajiska v mierke TT (1:120) je za nami. Podľa mňa to bolo krátke, intenzívne, priateľské, nabilo ma to pozitívnou energiou, ale aj únavné. Opäť sa mi potvrdilo, že stretnutia nemusia byť megalomanské, aj keď mi chýbali kamaráti napr. z Hôrok, z Nitry.

UNI návestný modul

Moduly | Boris , 30.10.2017 (1671 zhliadnutí)

Často sa na modulovom stretnutí vyskytne v layoute situácia, že treba pred vchodové návestidlo vložiť ešte predzvesť alebo  návestidlo pred stanicu. Popisovaný modul má ešte segmenty, ktorými môžeme nastavovať rôzne rozhrania, tak vlastne slúži aj ako žolík. Inšpiroval som sa s Harmiho "Univerzálnym žolíkom", ktorý uverejnil aj  článku TU

 

Centrála zrychleného času

DCC | Zdeno Janeček, 24.10.2017 (1156 zhliadnutí)

Požádal mne Martin Vaňo o centrálu hodin zrychleného času i pro ovladač Oto, který umožňuje zobrazit zrychlený čas a zároveň by centrála dokázala běžet spolu s centrálou Intelibox od Uhlenbrock. Navrhnul jsem mu, že zkusím objednat panely 8x8 dot matrix na zobrazení časových údajů. Tím bude displej větší a bude moci sloužit jako centrální displej pro modulové ježdění.

Jaroměř 2017 - prevádzkové stretnutie TT modulákov

Čo bolo | Daniel Martanovič, 22.09.2017 (2243 zhliadnutí)

Toto stretnutie sa udialo v máji 2017, ale bohužiaľ, ospravedlňujem sa, rodina a business first... Tak na vláčiky tento rok veľmi neostal čas. Ale už sa to lepší. Práve som dokončil predpis nákladnej dopravy pre stretnutie v Bernolákove 2017 a mám čas aj na krátky článok zo stretnutia, ktoré usporiadal klub Zababov a členovia TT-Provoz, ktorého sme s Bocom tiež členovia. Ale poporiadku....

Ovladač Oto s LED displejem.

DCC | Zdeno Janeček, 29.08.2017 (1959 zhliadnutí)

Objednal jsem si v Číně LED displeje na Centrbox pro Loconet a omylem se mi podařilo objednat 0,32inch LED displeje místo 0,8inch. Rozdíl je dost veliký a nedá se to na nic použít, co mám k dispozici. Úplně náhodou jsem ale zkusil, zda to aspoň vývodově sedí a či se to dá použít jako něčeho náhrada. Celkem mne překvapil velmi nízký odběr tohoto 4-místného displeje a to od 0,4mA až do 2mA na segment jednotlivé číslice. Další zvyšování proudu segmenty číslic už potom nemá vliv na svítivost displeje.

Podružné hodiny na Loconet

DCC | Zdeno Janeček, 18.06.2017 (2530 zhliadnutí)

Občas se mne někdo zeptá na hodiny na zrychlený čas pro jezdění podle grafikonu. Hodinových centrál je poměrně dost, ale chybí malé hodiny do stanic řízené po Loconetu. Zkusil jsem navrhnout, něco na způsob IBIS od DPMB. Vycházím z mého článku o centrálních hodinách na tomto webu.

Stavba staničných digitálnych hodín

DCC | Boris , 12.06.2017 (3220 zhliadnutí)

Minule som sa rozhodol si do Bocova postaviť staničné digitálne hodiny. Viem, že tým skôr narodeným sa zafixovali spomienky na klasické ručičkové pri návšteve železničnej stanice, aj keď postupom času už na väčších staniciach začali prerážať zobrazovače Pragotron s preklápajúcimi sa číslami.

Modulové prevádzkové stretnutie v mierke TT - Bernolákovo 2017 - propozície

Pozvánky | Redakcia, 02.06.2017 (2562 zhliadnutí)

Pozývame všetkých priaznivcov modelovej a modulovej železnice na 5. ročník (celkovo už 7. stretnutie) prevádzkového stretnutia modulového koľajiska v mierke TT (1:120).

 Layout v8a

 Už aj GVD

Kokava 2017

Čo bolo | Peter Harmady, 01.06.2017 (1711 zhliadnutí)

Ako obvykle na konci mája, za účasti klubov z Kokavy, Košíc, Prešova, Bratislavy i Maďarska sa minulý týždeň uskutočnilo modulové prevádzkové stretnutie Kokava-Hnúšťa 2017, už druhý rok v dostatočne rozľahlej miestnej športovej hale.

Oto_28 s potenciometrem

DCC | Zdeno Janeček, 16.05.2017 (1990 zhliadnutí)

Na můj článek se mi ozvalo pár lidí, že vlastně nemám OTO_28 popsaný a nejsou informace o jeho vlastnostech, ovládání nebo stavbě.

Proto to napravím a zkusím Oto_28 popsat a vysvětlit, co všechno je nové. Něco už je popsané v předchozím článku, ale to bylo dost útržkovité.

Je zajímavé, že se začínají odmítat ovladače s enkodéry a je čím dál větší požadavek na ovladače s potenciometrem a přepínačem směru. Asi přece jenom návyky ze starých ovladačů jsou velmi zažité.

index | 15-28 | predchádzajúci | nasledujúci | Celkom 632 článkov