Railnet

Minulosť a súčasnosť v Hronci.

Skutočná železnica | Marian , 14. 11. 2005 (8555 zhliadnutí)

Od dopisovateľa Mariána Paulíniho:

Tento víkend na mňa dýchla minulosť. To isté miesto, ten istý „šrot“ – rozdiel medzi udalosťami je 22 rokov. V skratke - čosi je síce historické, ale je to staré, nepotrebné, nekompletné a preto sa TO legálne posiela do šrotu. Tak aké emócie a aké protesty?

V roku 1986 sa zbavovali vozidiel Štátne lesy na základe uznesenia vlády. Dnes na jeseň 2005 ich nepotrebuje Čiernohronská železnica, nezisková organizácia a legálne na základe rozhodnutia vedenia a správnej rady ich dáva tam, kde už raz boli. Budú ešte niekomu chýbať? Mne áno. Ak aj Vám, ozvite sa....

Marian Paulini

1986
1986 Rozpalovanie plosinakov
1986 V kovosrote
1986 Zachranovanie voznov
Rozpalovanie plošiňákov V kovošrote Zachraňovanie vozňov
2005
2006_1 Hronec
2006_2 Hronec
2006_3 Hronec
Hronec dnes...    
[Akt. známka: 0,13 / Počet hlasov: 8] -      + 

Pridať nový komentár

vojta černý 23.11.2005 18:47:53

kuuu...va. dost drsný fotky.

Reagovať

arien 23.11.2005 23:30:59

člověče, to musíte do všeho blbě kecat?

Reagovať

vc 24.11.2005 14:54:28

§§§§do všeho ne. vopruzuju jenom v diskuzích o tom co mi už pěkných pár let pije krev§§§

Reagovať

tomáš hodr 24.11.2005 18:35:15

a vy myslíte, že k tomu, aby se něco, co vás trápí změnilo, stačí psát plamenné příspěvky na diskusní fóra??? a to ještě ke všemu do takovéto šílené diskuse, kde se vytahují argumenty naprosto nepodložené, vytržené z kontextu a případně staré mnoho let??? na člověka neznalého reality aktivit, dění, provozu a financování na čhž (a případně jinde, kde to s problematikou souvisí) musí díky této diskuzi situace na čhž působit vskutku odstrašujícím dojmem... a mimochodem. pokud jste si všiml, tak se na většinu tady uveřejněných argumentů, podnětů a otázek dalo naprosto klidně odpovědět a "problém" vysvětlit a dokladovat jeho regulérnost. a myslím, že naše argumenty (tedy zastánců dění na čhž, i když vy jste nás nazval poněkud jinak...) jsou natolik rozumné a bez emocí, že se z nich dá obrázek o skutečné situaci udělat. zkuste prosím napsat podstatné (!) věci, které vám na současném pojetí čhž vadí a navrhnout, jak by to mělo být správně (a šrotaci vraků už prosím vynechte). s tím se dá něco dělat a dá se o tom diskutovat. ale uvědomte si, že všechno je o penězích a o tom, jak je získat! a o to bych prosil i případné další diskutující. bude to mnohem účelnější a možná to ochladí ?havou atmosféru. děkuji a přeji hezký den.

Reagovať

sabatier 28.11.2005 03:36:49

ja by som sa napriek poziadavku vratil k srotovaniu voznov, kedze iny problem na chz z mojho pohladu nevidim. nemam problem ani s poziciavanim ani odpredajom nadbytocnych vozidiel, pokial su zverene do spravnych ruk. tie vozidla existuju a ich dalsia existencia je momentalne zabezpecena. problem je s vozidlami ktore uz raz ktosi zachranil a teraz sa srotuju z dovodu momentalnej nadbytocnosti, ci preto ze mame aj tie v lepsom stave. to sa mi vsak vidi kratkozrake. skusme uvazovat v dlhsom casovom horizonte, napriklad tak 200 rokov (verim ze zamerom nie je celu zeleznicku za 20 rokov zosrotovat) po takej dobe bude cokolvek z povodnych lesnych zeleznic vzacnostou. aj to co teraz povazujeme za srot. opleny a plosinaky ktore su v sucasnosti funkcne a jazdia budu za 200 rokov aspon podla mna natolko opotrebene a unavou materialu znicene ze budu v horsom stave ako tie ktore sa teraz srotuju. suciastky ktore sa teraz odkladaju ako napravy, loziskove domce, priuznice, narazniky, su male, relativne jednoducho vyrobitelne a nahraditelne dielce. ale kto vam dnes, nehovoriac za 200 rokov vyrobi masivny nitovany oplenovy ram, oplen a klanice? a z povodnych profilov,ktore uz davno zeleziarne nevalcuju? podla mna by bolo spravnejsie poskodene vozne rozobrat, ocistit od hrdze, natriet napriklad starou vazelinou, ked uz je farba draha a ulozit na seba (ked sa rozoberu nezaberu tolko miesta) a nechat ich v takom stave pre dalsie generacie. skusme mysliet aj na nasich pravnukov. isto nam budu vdacni. oprava autentickeho vozna je vzdy lepsia ako vyroba nepodarenej atrapy. to je len moj sukromny nazor, mozno namet na premyslanie. viem ze dennodenna realita je pri nedostatku penazi ina, ale verim ze by sa dalo zaobist aj bez srotovania.

Reagovať

jožo cmarko 23.12.2005 00:31:30

hehe

je neuveritelné, čo robí pretlak testosterónu v kombinácií s urazenou ješitnosťou s pánom paulínim :-) čo tak skúsiť nejakú masturbačnú techniku a neskúšať to ventilovať písaním somarín?

Reagovať

Pridať nový komentár