Railnet

Hochfilzen

Skutočná železnica | Peter Harmady, 09. 01. 2011 (5261 zhliadnutí)

Celý týždeň sme strávili na lyžiach, kamaráti nás vytiahli do strediska Lofer, 40-50 km juhozápadne od Salzburgu. Na poslednú chvíľu, presnejšie predposledný deň popoludní, po návrate zo svahu som si zmyslel skočiť pozrieť nejakú miestnu staničku. Bez prípravy (Google) som rovno v aute dal hľadať železničné stanice cez kategóriu Cestovanie. Navigácia mi ako najbližšiu označila Hochfilzen a tam som sa aj vybral.


Zväčšiť mapu

Nebolo to ani 30km, padajúci súmrak som sa snažil si nevšímať. Očakával som nejakú postaršiu stavbu, možno aj drevenú a dokonca som si fandil, že nejaký starý stroj by tam mohol byť vystavený. Cesta bola celkom členitá, na každom kroku turistické osady, takže pokiaľ som sa tam dostal, bolo 17:00 a vlastne už tma. Nemusel som však ľutovať, na tejto stanici toho až tak veľa na fotenie nebolo. Zaujalo ma však to, že takáto pomerne malá stanička mala až tri nástupištia a celkovo asi 10 koľají.

Popod koľaje je podchod až na protiľahlú stranu, kde sa nachádza akýsi podnik a obďaleč aj obytné domčeky. Na tejto strane stanice bol sneh odhrnutý minimálne a po zapadnutí do snehu po kolená som urobil len tento obrázok.


Jedna OBB 4024 súprava práve odchádzala smerom na St. Johann a nič iné v stanici nebolo, fotil som všetko Nokiou a takto som stihol odchádzajúci vlak....

Staničná budova sa nachádza hneď vedľa hlavnej cesty, susedí s obchodmi a ďalšími neželezničnými budovami. Na hlavnom vchode do stanice bol nalepený papier formátu A4 s nápisom PRIVAT a že treba ísť okolo (hneď som sa cítil ako doma). Pohľad na budovu od tretieho nástupišťa a...

...z toho istého miesta pohľad na druhé nástupište.

No a ešte dva zábery z prvého nástupišťa na zhlavia stanice, prvý je východné zhlavie a...

...druhý zhlavie západné. 

 

Takže len toľko na dokreslenie podvečernej zimnej atmosféry z jednej alpskej staničky. 

 

 

 

[Akt. známka: 0,40 / Počet hlasov: 5] -      + 

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Pridať nový komentár