Railnet

Stretnutie modulov TT

Čo bolo | Jozef Kiss, 06. 10. 2005 (10114 zhliadnutí)

Kolega Jaro Pietrik pozýva na stretnutie:

Zdravím,

dňa 8.10.2005 sa uskutoční stretnutie vyznávačov modulov veľkosti TT. Miesto : RD Košice, účasť mimo košických klubov prisľúbili Bojnice a individuální záujemcovia zo Žiliny a V. Krtíša. Srdečne sú zvaní aj ostatní. Trať na jazdenie bude jednoduchá postavená z cca 12 domácich modulov s dvoma "koncovými" stanicami. Viac ako o jazdenie pôjde o zoznamku, predvedenie DCC systémov (MERG, DAISY, Intellibox), lokodekodéry a digitálne lokomotívy a hnacie vozne. Primárne však pôjde o hľadanie možných spoločných záujmov a východísk.

S pozdravom

Pietrik

Niekoľko obrázkov košíckých modulov v galérii tu.

[Akt. známka: 0,40 / Počet hlasov: 5] -      + 

Pridať nový komentár

karol antalík 07.10.2005 23:58:59

reakcia

vážený pán pietrik, čo tak rád dávate nafúkané "rady". podľa dátumu uverejnenia pozvánky som pochopil, že vám nejde ani tak o to stretnutie modelárov železničných modulov, ako o vašu predajnú akciu nových značiek dcc na slovenskom trhu. alebo si myslíte že je každý na povrázku a keď zapískate tak priletí ??? ak chcete seriózne niekoho pozvať, dajte to vedieť s dostatočnou časovou rezervou.

Reagovať

jk 08.10.2005 00:24:08

to je teda sila !!!

avízo o stretku bolo v rámci komentáru 4.8.2005 (!!!) k článku o prvom stretnutí bratislavských modulovkárov tt z 3.8.2005. príspevok jozefa bol len potvrdením stretnutia, o ktoré bol a je záujem. program je z našej strany ponukou. nakoniec sme zložili aj skromnú trať pre h0. nie som obchodník a tak nepredávam, ale je šanca sa pridať k spoločným nákupom a dostať sa na lepšie ceny. čo, to bude možnosť vidieť a nielen kupované, ale hlavne vyrobené domácky. p.s. keď sa vám vidia moje "rady" nafúkané, tak prečo ma oslovujete ? prečo vám vadí, že niečo organizujeme a pozývamé širšiu modelársku obec. robíme to už 30- rokov a dobou sa mení obsah a program. nik a nič nebráni vám, aby ste si tiež postavili moduly a modely a pozvali ostatných na stretko.

Reagovať

11.10.2005 01:24:21

re: to je teda sila !!!

už sa nebudem podpisovať, pretože som to už raz urobil. nahnevaný som preto, že ja osobne by som do tých košíc išiel. lenže za dva dni si neviem preorganizovať program. a dozvedel som sa to až 7.10., teda deň pred. to ma se... oslovil som vás preto, lebo som sa mylne domnieval, že ste modelár ochotný poradiť takým, ktorí majú skúsenosti v iných modelárskych oblastiach, ale so stavbou rušňov začínajú a majú záujem niečo urobiť. a čo ste urobili vy ? div ste ma nenakopli do zadnej časti. možno vám to ešte nikto zo železničných modelárov nepovedal , ale ja nemám také väzby, aby som si nemohol dovoliť byť úprimný a otvorene povedať ako to je. ja sa nemusím skrývať pod pseudonymom nnn aby som mohol na nejakých železničných stránkach niečo napísať. a naozaj sa volám karol antalík

Reagovať

marian paulini 10.10.2005 10:09:14

ako bolo?

ako akcia dopadla?

Reagovať

fero 11.10.2005 09:49:59

tým individuálným záujemcom zo žiliny som bol ja a zúčastnil som sa tohoto stretnutia spoločne s bojničanmi. dokonca som priniesol aj tri moduly.o tom,že to bude viac o prezentácii ako o jazdení som sa dozvedel vlastne deň predtým. keď mám pravdu povedať predstavoval som si to trošku inak. nech sa na mňa nikto nehnevá, ale malo to viac obchodný nádych, ako hľadanie spoločných záujmov. v prvom rade bolo treba riešiť jednotnosť stavby modulov, stanoviť si nejaké spoločné ciele do budúcna, dohodnúť sa na spoločných akciách atď. na čom sme sa vlastne dohodli? na ničom. viem akurát, kde môžem zohnať lokodekodéry za nejakú cenu.(viem aj o výhodnejších) teraz máme starosti s výrobou modulov a v hľadaní ľudí, ktorí majú rovnaký záujem,aby sme mohli dať dohromady nejakú trať. pokiaľ nieje na čom jazdiť nemá cenu kupovať takéto zariadenia.

Reagovať

igi 11.10.2005 20:41:01

tak ako to býva zvykom, začiatky sú všelijaké. ja si naopak myslím, že toto stretko malo predsa len nejaký význam. ohľadom modulov sa asi naozaj veľa nehovorilo. alebo som nebol v správny čas na správnom mieste? nemôžme sa porovnávať s tým ako ďaleko sú modulovkári v čechách, ako to funguje na ich stretnutiach, keď ani poriadne nevieme, koľkí z nás sa modulom venujú na slovensku. preto to bola jedna z prvých "lastovičiek" a verím, že nie posledná, kt. nám napomôže vzájomne sa spoznať a pripraviť plány do budúcnosti.

Reagovať

fero 12.10.2005 08:42:34

určite každý začiatok je ťažký a stretko malo nejaký význam. spoznal som nových ľudí, podebatili sme o nejakých technologických postupoch. len ten prvý krok sa už mohol urobiť. zúčastnil som sa raz jedného stretnutia v bojniciach a páčilo sa mi , že riešili už konkrétne veci. dokonca predbežne plánovali už akcie na budúci rok s tým, že si stanovili výrobu určitého počtu modulov, atď. jednoducho majú určitý cieľ.

Reagovať

karol antalík 12.10.2005 17:41:23

pán pietrik, nevymýšľajte čo nie je. ja som reagoval nahnevane na informáciu, že bude stretnutie modulovkárov, pretože som to objavil 7.10. inak by som tam išiel veľmi rád, ale takto sa to nedá zariadiť. už pri tom pozývaní ste však dopredu prezentovali predvádzanie nových dcc a pochopil som, že je to viac vaša predajná akcia ako jazdenie. to sa mi nakoniec aj potvrdilo, keď som si prečítal príspevky k tejto téme. to čo som písal na konto vašej "pomoci" nie je vôbec tak ako ste napísali. ale aby som od vás kupoval za 450 sk to, čo mi niekto v prahe predá za 130 sk, to sa teda na mňa nehnevajte, ja čakám že mi niečo dáte zadarmo a ešte mi máte poďakova? ? veď vy ste ma chceli "obtiahnuť" a ešte som ten zlý ja. vy ste naozaj zamilovaný do svojej osoby a ste absolútne nekritický voči sebe, len okolo vás sú podľa vášho názoru samí tupci. je pravda, že ste mi poslali dva výkresy 423.0 ale iba tie, ktoré som už mal z http://mo-na-ko.net stiahnuté najmenej dva mes

Reagovať

jk 13.10.2005 19:44:34

re:

veľkomožný súdruh antalík, nie problém listnúť si ten príspevok o stretku bratislavských modulistov. hoci sa mi to z duše protivý, prepošlem svoju odpoveď vám, niečo som vylovil z archívu. čo sa týka modulov hádam je každému jasné, že trebe veľa, veľa modulov. ako majú vyzerať je jasné tiež. nie je to z mojej hlavy, tak sa nebudem nadúvať a rovnako nie som dráb, aby som nebodaj nútil do ich stavby. okrem domásich tam boli aj 3 hosťujúce muduly, spojenie sa podarilo a čo viac. treba si však povedať čo ďalej. niečo sa ukázalo okolo riadenia, rozne systémy, možnosti, atď. na jazdenie podľa grafikonu to nebolo, mali sme iba 2 stanice. neviem o čom sa tam účastnici bavili, no hluku tam bolo na tureckom trhu ... tak a teraz vám, primárne na burze za 130.- kč nekúpite takmer presný a opracovaný odliatok aj s detailami. ďalej bude už text. najskôr v ďalšom pokračovaní :

Reagovať

karol antalík 12.10.2005 17:45:09

a naozaj by už bolo načase aby ste používali svoje meno a nie akési pseudonymy, alebo si myslíte že vás za nimi nikto spozná ?

Reagovať

jk 13.10.2005 20:20:58

re:

nepotrebujem sa skrývať, nič zlé som nespáchal. naopak,netrpím komplexom potreby vtĺkať svoje meno každému. u susedov majú pripoviedku : "mena hloupych na všech sloupich". obvykle sa používajú v konferách nicky, kto si však listne môj web mám tam foto aj plné meno. "jk" som používal v posledných rokoch aj ako podpis k článkom v časopisoch a to aj v odborných nielen modelárskych. modelári sa vzájomne poznajú hlavne podľa modelov. pozriem na model a u známejších modelárov sa mi vybaví meno i tvár aj keď tam nie je.

Reagovať

igi 13.10.2005 21:07:15

nejako sa to tu rozbehlo. len mám taký dojem, že istá osoba má potrebu stále útočiš a opakovaš sa. toto ale fakt k ničomu nepovedie.

Reagovať

omega 14.10.2005 08:36:47

myslím, že o tomto to nemalo byť

vážení páni antalík a pietrik, myslím, že tento článok si nekládol za cieľ vyprovokovať osobné invektívy. osobne by som navrhol prevádzkovateľovi tejto stránky vaše maily vymazať z komentárov. stránka má za úlohu informovať o novinkách, postupoch, návodoch, stretnutiach a nie o osobných sympatiách a nesympatiách. ja osobne hľadám postupy, ako dokončiť rozpracovaný modul tak, aby sa dal zapojiť medzi ostatné. zatiaľ som istil, že nie je jednotný názor na elektrické pripojenie (prepojovacie káble samostatne alebo pevne spojené s modulom). po dokončení modulu by som sa chcel venovať viac digitálnemu ovládaniu a hlavne postaveniu ďalších modulov. preto prosím všetkých, ktorí už majú nejaký modul hotový, aby prispeli svojimi skúsenosťami. vopred vám ďakujem.

Reagovať

jk 15.10.2005 09:03:14

zdravím, dovolím si tlmočiť návrh tibora tišťana na vytvorenie databázy funkčných modulov tt, napr. podľa vzoru : http://ostramo.parostroj.net/moduly/prehled.html

Reagovať

peter m 15.10.2005 17:46:25

re:

nevidím žiaden problém s podobným zoznamom a radi ho na naších stránkach budeme viesť. stačí ak mi majitelia modulov pošlú základné info k modulu, nejakú tú fotku a ja z toho takú stránku môžem urobiť. údaje prosím posielať na adresu moduly@meko.sk keďže máme na slovensku moduly vo veľkostiach ho a tt, tak môžeme viesť obe.

Reagovať

marian paulini 16.10.2005 21:27:15

re: re:databáza

vďaka peťo, behom týždňa ti pošlem fotky a dokumentáciu k mojim rozpracovaným modulom (6 ks po 80 cm dĺ?ky) a pridám aj rozpracované moduly chalanov na krúžku ( 3 vážne rozpracované a dva v pláne)

Reagovať

Pridať nový komentár