Railnet

Tvorivé dielne: KADE CHODIA VLÁČIKY...

Kluby a krúžky | Marian , 13. 02. 2009 (9152 zhliadnutí)

Tvorivé dielneVýstava „Na prvej koľaji pozor!“ v Bibiane má už nejaký ten mesiac za sebou a je určite príjemné vidieť, že je o ňu stále záujem. Ale čo tak nejaké vylepšenie?
Dostali sme zadanie vymyslieť pre návštevníkov tvorivé dielne s názvom KADE CHODIA VLÁČIKY... Samozrejme nás okamžite napadla výroba diorám, lenže čo na ne okrem prírody. A tak vzniklo pár krabičkových vozidiel a k nim staničná budova. Doplnkom sú samozrejme tradičné hviezdičkové stromčeky.

Tvorivé dielne
Vystrihnuté prototypy...

Tvorivé dielne
Pozliepané krabičky.


Prvé dielne sa uskutočnili 7.02.2009 a tu je z nich pár momentiek...
Najprv sa deti rozbehli pohrať na výstavu (kto meškal, ten sa zahral po dielňach...).

Tvorivé dielne

Tvorivé dielne

Tvorivé dielne

A potom hurá do dielne (zapatlať sa....).

Tvorivé dielne

Najprv sme si vyfarbili mašinku a vagóniky.

Tvorivé dielne

V tejto fáze sa rodičia iba so záujmom pozerali...

Tvorivé dielne

... ale po vyfarbení...

Tvorivé dielne

... neodolali a začali pomáhať - strihali, lepili, posýpali....

Tvorivé dielne

Tvorivé dielne

A nakoniec si všetci odnášali kúsok krajinky s vláčikom...

Tvorivé dielne

Tvorivé dielne

Tvorivé dielne

Na ďalších dielňach sa budú pre účastníkov ešte premietať filmy o železnici z tvorby Ivana Wlachovského. Účasníci budú mať možnosť vzhliadnuť napríklad film o rýchliku Horehronec, alebo o železničnej trati - zubačke z Pohronskej Polhory do Tisovca.

Tvorivé dielne v Bibiane pobežia v mesiacoch február a marec (Termíny dielní vo februári: 7.2.-16:00, 11.2.-14:00, 14.2.-16:00, 15.2.-16:00, 17.2.-14:00, 18.2.-14:00 , 19.2.-14:00, 21.2.-16:00.)
Bližšie informácie nájdete na: www.bibiana.sk

Pre tých, ktorí nemajú možnosť ísť tvoriť do Bibiany (alebo chcú sami urobiť dielne pre deti) prinášame na stiahnutie naše papierové stavebnice.
Jednotlivé listy je treba vytlačiť na laserovej tlačiarni na 120 – 160 g/m2 papier (napríklad výkres). Môžete všetky listy tlačiť na biely papier a deti si všetko vyfarbia, alebo staničku na červený papier, stromčekové hviezdice na zelený papier a vozidlá na biely.

tvorivé dielne.zipNa prácu budete potrebovať disperzné lepidlo, špáradlá, alebo zastrúhané špajdle na stromčeky, hrubšie špendlíky na prepichnutie stromčekových hviezdičiek, farbičky, nožnice, polystyrén veľkosti A4 hrúbky 2 cm a farebné piliny na posýpanie krajinky (ak nemáte, prilepte na polystyrén kancelársky papier a krajinku si deti vyfarbia...).

Veľa radosti pri tvorivých dielňach praje:

Marian Pavúk Paulini

 

[Akt. známka: 0,40 / Počet hlasov: 5] -      + 

K tomuto článku nebol doposiaľ priradený žiadny komentár!

Pridať nový komentár