Railnet

Topoľčany 2011

Skutočná železnica | Boris Pecháň, 03. 07. 2011 (9201 zhliadnutí)

Podobne ako sme boli minulý rok preskúmať trať č. 121 na úseku Stará Turá – Veselí nad Moravou, aj tento sme sa zúčastnili podobnej akcie a to v rámci osláv 110. výročia trate Topoľčany – Trenčín.

Akcia začínala v starom Topoľčianskom rušňovom depe, ktoré tiež slávilo 100. výročie vzniku. Depo je útulne a novovzniknutý klub Modrý Horizont má veľké plány do budúcnosti ako ho zveľadiť. V historickej budove boli vystavené dobové predmety , dokumenty a plánky staníc, ktoré nás asi najviac zaujali.

K videniu bolo veľmi zaujímavé modelové koľajisko v mierke H0e.

Z veľkých exponátov nás zaujali vagóny, ktoré reštaurovali v krásnej rotunde.

Napr. historické osobné vagóny na ktorých prebiehala precízna rekonštrukcia. Vidieť rekonštrukciu tohto vozňa Ce 463 bolo fascinujúce.

Exponátmi nás sprevádzal pán Majtán, majiteľ firmy Stroj - mat ktorému by som sa chcel za ochotu a vyčerpávajúci výklad ešte raz poďakovať.

Pohľad cez točnu na Uhranku 331.037 ktorá pendlovala medzi depom a stanicou. My sme jej službami ale pohrdli a vydali sme sa na stanicu pešo.

Medzitým nám Prievidžania pripravili v depe „Ušatú“ 464.001 na našu jazdu.

a mohli sme sa vydať na topoľčiansku stanicu, kde na nás už čakal pripravený vlak do Trenčína. Nástup do vlaku nám troška „sťažovalo“ sledovanie vystúpenia mažoretiek.

Cestu sme sme trávili príjemne v reštauračnom vozni a smerom do Trenčína nás sprevádzali časté dažďové prehánky.

Usmoklené počasie v Chynoranoch a jeho zhlavie. Priamo do Partizánskeho a do ľava na Bánovce n.B. kaďiaľ sme išli my.

Za Svinnou ťaháme do kopca, ale Ušatá to zvláda v pohode.

Zvládli sme to a dorazili sme do peknej lesnej staničky Mníchova lehota

Blížime sa k Trenčínu ...

A už sme tam

Počasie sa medzi tým zlepšilo tak na ceste späť to už bolo veselšie a znova sme to museli vytiahnut hore okolo chmelovísk a cez les do Mníchovej lehoty.

Kultúrny program v Bánovciach nad Bebravou nám spríjemňoval pobyt v stanici.

Rozlúčka s Bánovcami

Ešte sme sa večer na chvíľu vrátili do depa a práve pristavili bratislavský vozeň Ci v rekonštrukcií na točnu

No a najväčia pikoška bola na záver, keď sa vrátila Ušata do depa a obsluhe po otázke, či majú v depe nejaký nakladač na uhlie bolo povedané, nie. Tak si museli pomôcť sami s kýblami a živou reťazou.

Tak zasa jedna pekná sobota za nami.

[Akt. známka: 0,20 / Počet hlasov: 10] -      + 

Pridať nový komentár

dano 03.07.2011 21:54:38

pekne

škoda, že som na dovolenke. sprava pre moju ženu: "som rad na dovolenke." koniec správy pre moju ženu. ale nie, myslím to inak. zdá sa, že budúci rok budem musieť viac plánovať. ale aj tak vám zavidím pekný deň. veľmi pekná reportáž. danom

Reagovať

stiro 04.07.2011 23:11:38

tak zasa akcia, ktoru som presvihol... :((( nevadiii... ja si ten poplatok za clenstvo zaplatim peter... :))) nech uz o vsetkom konecne viem... :))) krasne spracovana reportaz... mozem len ticho zavidiet... :)))

Reagovať

Pridať nový komentár