Railnet

Andač

Stanice | Peter Harmady, 05. 02. 2011 (7847 zhliadnutí)

Na vlaky.net som už dávnejšie naďabil na jednoduchú zastávku Andač, vzdialenú asi kilometer od rovnomennej dediny. Zriedkavo, ale predsa aspoň občas sa vyskytnem v Lukáčovciach, čo je v podstate susedná dedina. Takže keď som do Lukáčoviec išiel naposledy v septembri, urobil som aj pár fotiek zastávky Andač. Je to totiž vhodný námet na priamy modul, na ktorom je veľa prírody. Na vlaky.net má fotodokumentácia tejto zastávky 7 fotiek v rozličnom ročnom období a nájdete tam aj dosť informácií o histórii i súčasnosti trate a zastávky.

Zastávka Andač sa nachádza na jednokoľajnej trati, v šírom poli, v miernom svahu zvažujúcom sa kolmo na trať. Trať je obklopená lánmi polí, samotná zastávka zo strany od dediny vysokou trávou s kríkmi, z druhej strany poľom za pásom trávy a poľnou cestou. Trať je smerom na Zbehy priama, smer Alekšince je oblúk, ktorým však začína rozťahané esíčko. Samotné nástupište je už v miernom oblúku.


Zväčšiť mapu

K zastávke vedie smerom od dediny najprv cesta a neskôr už len cestička z betónových panelov lemovaných niekoľkými stĺpmi verejného osvetlenia. Cesta sa na modul bez výrazných kompromisov už nezmestí, na googlemaps je vidieť, ako sa cesta na úrovni zastávky skrúca, ide pozdĺžne s traťou a križuje ju až o pár stoviek metrov od zastávky smerom k Zbehom. Prístrešok na zástavke bol za posledné roky niekoľkokrát premaľovaný, ale pred prípadnou nepriazňou počasia vás veľmi neochráni. Nad zastávkou sa týči mohutný strom.

Svetlo nad zastávkou je iné než to dvojité v galérii na vlaky.net z roku 2006.

Aj prehrdzavený nápis na prístrešku z roku 2006 už vynovili.

Samotný prístrešok už nezdobí nápis Ľúbim ťa, Zuzka so srdiečkami (asi sa už zobrali).

Zopár skutočne prízemných detailov nástupišťa a vegetácie okolo.

Majú tu aj malú kvetinovú záhradku, lebo samé to tu nenarástlo.


Pohľad od nástupišťa na panelovú cestičku a cestu do dediny.

Pohľady na zastávku očami prichádzajúceho od cesty. Na rázcestí cestička-cesta sú stĺpy elektrického vedenia a na jednom z nich neklamný dôkaz toho, že tu ešte nedávno bolo smetisko (nápis Zákaz vyvážať smeti).

Betónové kvádre nedovolia príjazd autom až k zastávke.

Výhľad z prístreška

Vegetačnoterénne pohľady v smere Zbehy-Alekšince...

...a v smere Alekšince-Zbehy

No a na záver „dominanta“ zastávky.

[Akt. známka: 0,11 / Počet hlasov: 9] -      + 

Pridať nový komentár

dano 07.02.2011 11:17:29

pekna studia krajiny

peter, velmi sa fotky pacia, najma tie travove trsy medzi kolajami. to pojdem vyskusat v modely, kde mam trochu obavy. modelove trsy v kolajach, boli bud velmi velke, alebo ich velmi nebolo vidiet :( cize tu pojde aj o farbu strku... no sme umelci :-d darmo. danom

Reagovať

jezko 15.02.2011 10:26:50

vdaka za fotky

ak sa k tomu dostanem :-), tak toto bude na mojom prvom module. naplanovane je to uz velmi dlho. vdaka za fotky.

Reagovať

harmi 24.02.2011 13:34:29

re: vdaka za fotky

tak dufam, ze ma predbehnes :-)

Reagovať

Pridať nový komentár